REZERWACJA
WIRTUALNY SPACERFacebookPLEN

Turnusy rehabilitacyjne

 Kto może zgłosić się na taki turnus?
Uczestnikiem turnusu mogą być osoby w wieku od 7 do 17 lat, które chcą zadbać o postawę ciała, poprawić kondycję swojego kręgosłupa, a w szczególności dzieci i młodzież  ze stwierdzonymi wadami postawy i skoliozami oraz wadami stóp, a także wszyscy, którzy chcą spędzić aktywnie, zdrowo i przyjemnie czas.

Kadra prowadząca
(Specjaliści z Centrum Rehabilitacji z Konstancina-Jeziorny oraz z gabinetu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Linmed)

www.linmed.pl

mgr Julita Gawłowska
mgr Marta Stachura
mgr Justyna Dębiczak
mgr Sylwia Linkiewicz-Dąbrowska 

(opisy kwalifikacji terapeutów poniżej)

Turnus rehabilitacyjno–rekreacyjny to zorganizowana forma aktywnej rehabilitacji połączona z elementami wypoczynku. Szczególny nacisk kładziemy na poprawę sylwetki oraz naukę ćwiczeń wspomagającą utrzymanie prawidłowej postawy ciała Celem jest ogólna poprawa psychofizycznej sprawności, między innymi poprzez udział w wielu ciekawych zajęciach przewidzianych programem turnusu. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów z Centrum Rehabilitacji „STOCER” z Konstancina-Jeziorny. Fizjoterapeuci specjalizują się w leczeniu wad postawy i skolioz u dzieci i młodzieży.

 Zajęcia prowadzone są indywidualnie oraz grupowo. 

Maksymalna liczba uczestników jednego turnusu to 15 osób, którymi opiekują się trzej fizjoterapeuci i opiekun, przez co grupy, w ramach których odbywa się większość zajęć są bardzo małe. 

Gwarantujemy Państwa dzieciom pracę nad prawidłową postawą ciała, a jednocześnie dobrą zabawę, niezapomniane wrażenia i nowe znajomości. 

Przed podjęciem decyzji o uczestnictwie w organizowanym przez nas turnusie zalecana jest wizyta u lekarza ortopedy (wizyta zawarta w koszcie turnusu). Badanie przeprowadza lekarz ortopeda specjalista rehabilitacji medycznej z Centrum Rehabilitacji. W przypadku rezygnacji z takiej wizyty wymagane jest obowiązkowe zaświadczenie od  swojego lekarza o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w turnusie

Wizyty odbywają się w gabinecie ortopedyczno-rehabilitacyjnym
LINMED przy Al. Ken 95/97w Warszawie.
Zapisy w recepcji pod nr tel. 22 855-09-44.

 Dodatkowe informacje pod nr tel. 608 36 12 63

W jakich warunkach ćwiczymy?
Zajęcia grupowe prowadzone są przede wszystkim na świeżym powietrzu, na piasku, na trawie oraz w wodzie w otoczeniu pięknej przyrody. Jeśli nie pozwalają na to warunki atmosferyczne do dyspozycji uczestników turnusu pozostają 2 duże sale z pięknym widokiem na rzekę i staw oraz gabinety do badań i ćwiczeń indywidualnych wewnątrz budynku.

 W ramach pobytu uczestnik otrzymuje:

 • konsultację u lekarza ortopedy specjalisty rehabilitacji medycznej
 • noclegi w komfortowo wyposażonych pokojach z łazienkami
 • całodzienne wyżywienie (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja)
 • naukę czucia własnego ciała (prawidłowe siedzenie podczas odrabiania lekcji, czytania, oglądania telewizji itp.)
 • uczenie się prawidłowych nawyków podczas podstawowych czynności dnia codziennego
 • gotowy schemat  kilkunastu ćwiczeń do wykonywania w domu opracowywany w trakcie pobytu i dopasowany do indywidualnych potrzeb każdego uczestnika
 • ubezpieczenie

  Ponadto każdego dnia pobytu: 

 • 50 min. terapii indywidualnej z fizjoterapeutą
 • 30 min. gimnastyki porannej w grupach
 • 60 min. gimnastyki korekcyjnej (ćw. wzmacniające, ćw. koordynacyjne, ćw. oddechowe, derotacyjne w skoliozach)
 • 30 min. ćwiczeń rozciągających
 • 15 min ćwiczeń oddechowych
 • 2 godziny zajęć rekreacyjno-sportowych z opiekunem
70kmod Warszawy
90kmod Łodzi
Lokalizacja

Położone wśród przepięknych lasów, na wysokiej skarpie lewego brzegu Pilicy, liczące 5 tysięcy mieszkańców Nowe Miasto jest wymarzonym miejscem do wypoczynku. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Puszcza Pilicka jest największym kompleksem leśnym w Środkowej Polsce. Łączna powierzchnia wchodzących w jej skład lasów wynosi 55 tys. ha. Jest największym naturalnym terenem przyrodniczym i wypoczynkowym dla aglomeracji centralnej Polski. O znaczeniu tego obszaru świadczy fakt, że został zaliczony do Krajowej Sieci Ekologicznej ECONET(europejska sieć Econet jest próbą stworzenia hierarchicznego rejestru obszarów o najwyższych walorach przyrodniczych w skali kontynentu)
 
Po uruchomieniu w sierpniu 2004 roku promu przez rzekę Pilicę w Domaniewicach, wybudowana została ścieżka rowerowo-turystyczna biegnącą skarpą nadpilicką. Jest pierwsza część trasy od Domaniewic do Nowego Miasta.
 
Południowa część to lasy wokół akwenów wodnych tworzące urocze zakątki i wspaniałe widoki, rzadko spotykane w tej części kraju. Czysta woda zachęca do kąpieli. Zwłaszcza odcinek w okolicy Nowego Miasta jest pod tym względem wyjątkowy - rzadko w centralnej Polsce można znaleźć rzekę o tak przejrzystej wodzie.
 
W Nowym Mieście nad Pilicą krzyżują się drogi z Warszawy do Kielc, z Tomaszowa Mazowieckiego, Łodzi i Rawy Mazowieckiej, do Radomia. Gmina jest porośnięta lasami (ponad 3600 ha), przez jej teren przepływają dwie rzeki: Pilica i Drzewiczka.
pokaż_
Kontakt i Dojazd

Dworek nad Pilicą - pięknie usytuowany nad brzegiem rzeki Pilicy


Wólka Magierowa 6
26-420 Nowe Miasto nad Pilicą
nr konta 37929100010024313330000010
NIP 797-155-08-30

Recepcja hotelu
(Rezerwacje indywidualne)
tel. (+48) 48 67 41 072
kom. (+48) 606 851 999
info@dworeknadpilica.pl

(Rezerwacja konferencji i przyjęć okolicznościowych/weselnych)
tel. (+48) 882 083 577
konferencje@dworeknadpilica.pl
przyjecia@dworeknadpilica.pl

(Kadry / księgowość)
ksiegowosc@dworeknadpilica.pl
kom. (+48) 604 550 700
zamknij
Zapytaj o termin
zamknij
REZERWACJA